Bronze Medal Match – PPD Zagreb vs Meshkov Brest, Final Four – SEHA – Gazprom league, Zadar ,06.09.2020 , Mandatory Credit © Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

Rukometaši PPD Zagreba doživjeli su i peti poraz u Ligi prvaka ove sezone. Nakon Kiela, Veszprema, Aalborga i Barce, novi poraz nanijelo im je Celje Pivovarna Laško s 22:30, i tako vrlo vjerojatno ugasilo posljednju nadu u prolazak dalje.

Zagrebaši su imali otvaranje susreta koje su samo mogli sanjati. U nepunih devet minuta stvorili su četiri pogotka prednosti (5:1), i napokon djelovali kao momčad koja ima jasnu viziju igre u napadu, s vrlo dobrom i pokretljivom obranom. Ali nakon što je celjski trener pozvao minutu predaha, sve se u trenu promijenilo za PPD. Celjani su ubrzali protok lopte, Zagreb kao da je ostao bez energije, uskoro i bez ozlijeđenog Davida Mandića i za samo devet minuta na semaforu je bilo plus dva za goste (7:9). Ali, tu nije bio kraj noćne more u Areni. Celje je uskoro imalo četiri pogotka viška na svojoj strani 7:11, pa 9:13, odnosno 11:15. Zagreb je ipak s nekoliko obrana Mateja Ašanina i tehničkih pogrešaka gostiju do predaha stigao na podnošljivih minus dva, 14:16.

Ali bila je to varka. Celjani su nastavak otvorili s 4:0, i tako praktički u startu uništili bilo kakvu nadu Zagreba da može do pobjede. Zagreb je u petnaest minuta drugog poluvremena postigao samo dva pogotka, a gosti su za to vrijeme odjurili na nedostižnih plus devet i definitivno prelomili susret. Sve ostalo do kraja bilo je održavanje razlike. Uz sjajna krila Gala Marguča i Tilena Kodrina, koji su postigli po sedam pogodaka, fantastičan obol četvrtom uzastopnom slavlju Celja protiv Zagreba dali su obrambeno Vid Poteko, i bivši Zagrebaš Filip Ivić, sa 16 obrana. Prvi strijelac plinara bio je Aleks Vlah s pet pogodaka.

PPD Zagreb tako je upisao i peti poraz u nizu ove sezone u Ligi prvaka. Celje je pak stiglo do prvih bodova. I izjednačenja u međusobnim susretima. Svaki klub sada ima po 11 pobjeda, a jedan je završio neodlučeno.

U sljedećem kolu PPD Zagreb igra protiv Nantesa.

LIGA PRVAKA: SKUPINA B, 5. KOLO
PPD ZAGREB – CELJE P. LAŠKO 22:30
AALBORG – THW KIEL 23:31