U nepotpunom četvrtom kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene favoriti su očekivano upisali pobjede. Umag je slavljenički prošao kroz Split i ostaje uz Podravku jedina neporažena ekipa natjecanja. Koka je, pak opravdala ulogu favorita protiv Sesveta, a Lokomotiva je do kraja razotkrila slabosti Zrinskog.

Podravka Vegeta je još pod tjednom prije nego je buknula korona u njezinim redovima pobijedila Dugo Selo ’55 u svojoj dvorani 32:26. Trener Zlatko Saračević uopće nije bio sretan izvedbom svojih rukometašica. Bilo je to najslabije izdanje rukometašica iz Koprivnice ove sezone u domaćoj ligi. Ali pobjeda je upisana i velike štete osim samog dojma ipak nije bilo.

Lokomotiva je očekivano visoko porazila slabašni Zrinski. Samo deset pogodaka postigla je ekipa iz Čakovca, po pet u svakom poluvremenu, što je neslavni rekord ove sezone u nas. Premda oslabljena za nekoliko igračica, Lokomotivi je  svih 11 igračica koje su igrale u napadu postiglo barem po jedan pogodak. Najviše i to osam, dala je Paula Posavec. Vratarke su imale 15 obrana, ukupni postotak realizacije Lokomotive bio je fantastičnih 73 posto. Kod Zrinskog Lorena Petreković postigla je četiri pogotka, i ona je bila jedina igračica iznad 50 posto realizacije.

Derbi kola u Splitu donio je očekivano lijep rukomet. Gošće su malo bolje otvorile susret. Ali na ulasku u posljednjih deset minuta prvoga dijela, prednost seli na stranu Splita. Bilo je to ipak kratkoga vijeka, jer nešto iskusnija ekipa Umaga sve to brzo stiže, ima plus tri u jednom trenutku, ali na predah nosi samo plus jedan 15:16. Slično je bilo i u nastavku. Dugo se igralo pogodak za pogodak da bi Umažanke u 48. otišle na tri razlike, 19:22. Četiri minute prije kraja, domaćin je uspio smanjiti na samo pogodak razlike 23:24, ali za potpuni preokret ipak nije imao ni snage ni moći. Umag je tako upisao i četvrtu pobjedu ove sezone i potvrdio naziv najugodnijeg iznenađenja lige. Sa sedam pogodaka Klara Rubić bila je prvo ime u domaćim redovima. Kod gošći deset pogodaka Marijete Vidak, osam Tine Barišić, sedam Nataše Miočinović, a to je 25 od 27 koliko su ukupno postigle.

Koka je bez velikog stresa prošla kroz Sesvete i upisala drugu pobjedu ove sezone i to drugu za redom. Sve u tom susretu bilo je u znaku gostujućih rukometašica od samog početka. Šest pogodaka razlike imale su Varaždinke nakon prvog poluvremena, 9:15. U jednom trenutku drugog dijela i to na samom početku, došle su Sesvete na minus tri i to je bilo sve. Koka je najveću razliku napravila u završnici susreta kada je serijom 5:0 otišla na  16:29. Zanimljivo je da u posljednjih deset minuta nisu postigle ni jedan pogodak, a primile su šest. Pet pogodaka Lucije Krezo najviše je u domaćim redovima. Katarina Mrazović sa sedam, bila je prvo ime Koke. Ali prava junakinja Varaždinki  je Gabrijela Bešen s 21 obranom.

Jedini susret bez pobjednika u ovom kolu za sada, jer dva su odgođena zbog korone, odigrali su Dalmatinka i 1234 Virovitica. Rukometašice iz Ploča kontrolirale su rezultat veći dio prvog poluvremena. Pri tome su nekoliko puta imale plus četiri, ali nisu izdržale. Virovitičanke bolje odigravaju završnicu tog poluvremena i na predahu je egal, 17:17. Mnogo je pogodaka palo i nastavku. Sada su gošće stalno u prednosti od jednog do tri pogotka. Dalmatinka ih konačno hvata u 54. pri rezultatu 30:30. I ne samo to, dvije minute poslije vodi. Ali ne uspijeva tu minimalnu prednost održati do kraja. Tena Mič-Cabadaj  postiže svoj šesti, a za 1234 Viroviticu izjednačujući 32 pogodak. Prvi strijelac gošći ipak je sjajna Nika Deskar s 11 pogodaka. Veliki doprinos tom bodu dala je i vratarka Martina Majkovčan koja je imala 15 obrana. S osam pogodaka Antonija Krilić najbolja je u redovima Dalmatinke.

1. HRL ZA ŽENE: 4. KOLO
PODRAVKA VEGETA – DUGO SELO ’55 32:26
LOKOMOTIVA – ZRINSKI 37:10
SPLIT 2010 – UMAG  24:27
SESVETE – KOKA 22:29
DALMATINKA – 1234 VIROVITICA 32:32