Mandatory Credit © Stanko Gruden / kolektiff

Rukometaši Nexea ostvarili su vrijednu pobjedu protiv Alingsasa u 7. kolu EHF Europske lige, 35:30. Tako je sastav iz Našica trenutačno stigao na četvrto mjesto, posljednje koje vodi u osminu finala toga kupa. Važno je također spomenuti, bio je to trenerski debi Branka Tamšea na klupi Nexea.

Alingsas je malo sigurnije otvorio susret. Nepunih devet minuta trebalo je Nexeu da sredi svoju igru i preuzme vodstvo. Tempo je bio silovit, pa je otuda bilo i dosta pogrešaka. Sjajno je u prvom dijelu na vratima našičkog sastava funkcionirao Moreno Car. Najviše zahvaljujući njemu Nexe je u 15. minuti imalo plus tri, 8:5. Ali švedska momčad odgovara serijom od tri pogotka za redom i gotovo sve vraća na početak. S novim svježim igračima s klupe Branko Tamše ponovno diže tempo igre i sada je Nexe u vrlo kratkom razdoblju napravio dvije serije od po 3:0. Na predah su ipak otišli sa samo plus dva (16:14).

Još bolje reagira ekipa iz Našica, na početku drugog poluvremena. U manje od pet minuta postigli su četiri, a primili samo jedan pogodak, i kupili si mogućnost da se sasvim opuste i razigraju. Nezadrživ je u nastavku bio Halil Jaganjac, i vjerojatno je to bila njegova najbolja utakmica od kada je stigao u Nexe. Dobru obranu domaći su još malo pojačali iskusnim Alenom Blaževićem koji se u Našice vratio nakon deset godina inozemne karijere. Premda su se uporni Šveđani stalno vraćali, nikako nisu uspjeli spustiti svoj zaostatak ispod četiri razlike.

S 13 pogodaka Halil Jaganjac bio je daleko najbolji u redovima domaćina. Čak 71 posto realizacije imao je Nexe. Gosti su pak prvog strijelca imali u Andreasu Langu koji je bio precizan osam puta.

U 7. kolu Magdeburg je lako pobijedio Bešiktaš 41:22, a CSKA i Montpellier su morali otkazati svoj susret zbog korone. Magdeburg je vodeći s deset bodova iz šest susreta, Montpellier je drugi s osam iz četiri susreta. Treći je CSKA, a četvrto mjesto pripada  Nexeu. Doduše, isti broj bodova ima i Alingasas, ali je našički sastav dobio oba međusobna susreta i zato je u prednosti.

EHF EUROPSKA LIGA: SKUPINA C, 7. KOLO
NEXE – ALINGSAS 35:30
MAGDEBURG – BEŠIKTAŠ 41:22