U tri susreta 14. kola Paket24 Premijer lige, samo je Zamet kao domaćin osvojio bodove. Umag je šokirao vodeći Poreč, a Dubrava produbila krizu Gorice.

Poreč je u Umag stigao bez svog vođe i najvažnijeg igrača Vedrana Mataije. To kao da je dalo krila domaćim rukometašima. Već nakon 15-tak minuta, imali su tri pogotka razlike (5:2). Poreč je ipak sve to brzo stigao. Ali ni jedni ni drugi nisu bili posebno napadački raspoloženi. Tako je poluvrijeme završilo sa samo 15 postignutih pogodaka, odnosno  pomalo nevjerojatnih 7:8. Malo raspoloženiji bili su strijelci u nastavku koje je pripalo Umagu s 15: 12. U tom razdoblju briljirao je Sven Matijević na domaćim vratima koji je na kraju skupio 13 obrana. Uz njega najbolji u domaćim redovima bio je Marin Sinčić s devet pogodaka. Nakon četiri pobjede u nizu, Poreč je u porazu najbolje predstavio Matej Medved sa šest pogodaka.

Dubrava je odigrala vjerojatno najbolji susret ove sezone i osvojila vrlo vrijedne bodove u Gorici. I ne samo to nego bi zbog plus dva, u slučaju izjednačenog broja bodova mogla biti ispred njih na ljestvici na kraju prvog dijela lige. Bio je to vrlo zanimljiv susret, u kojem je Dubrava dominirala od početka do kraja. Doduše, nakon prvoga dijela bilo je 15:15. Ali u ključnim trenucima nastavka, Dubrava je imala više raspoloženih pojedinaca koji su je povukli prema iznimno vrijednoj i važnoj pobjedi. Ponovno je jedan od glavnih aduta Dubrave bio Marin Lisac, dečko koji ima samo 18 godina, i koji je vukao najvažnije i odlučujuće poteze u trenucima kad se susret lomio. Na kraju je bio i najbolji strijelac pobjedničkog sastava sa sedam pogodaka. Domaćine je predvodio Lucian Bura s devet pogodaka.

Zamet očekivano nije imao problema s  Dubrovnikom. Osim dva vodstva na početku, gosti su cijelo vrijeme bili u zaostatku. Nakon prvoga dijela imali su minus četiri (19:15). U nastavku su bili nešto ravnopravniji, u jednom trenutku i ozbiljno zaprijetili, kad su stigli na samo pogodak zaostatka 31:30 u 57. minuti, ali za potpuni preokret nisu imali ni snage ni dovoljno raspoloženih igrača. S devet pogodaka Renato Sulić bio je dominantna figura Zameta, Dubrovčane je predvodio Tomislav Radić sa sedam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA: 14. KOLO
GORICA – DUBRAVA 28:30
UMAG – POREČ 22:20
ZAMET – DUBROVNIK 34:31

SESVETE – SPAČVA VINKOVCI (14.02.2021. 20:00h livestream)
BJELOVAR – VARAŽDIN (14.02.2021. 19:00h PlanatSport)