Rukometaši Nexea ostvarili su pobjedu i u uzvratnom susretu 8.kola, Skupine C  protiv Bešiktaš Aygaza 31:25 i praktički osigurali osminu finala. Naime, budući je CSKA pobijedio Alingsas 31:23 u prvom susretu, švedski sastav sada zaostaje četiri boda za Nexeom i trebalo bi se dogoditi pravo čudo da prođu dalje. Dobije li CSKA i sutra Alingsas u Moskvi to će i matematički značiti da je hrvatski predstavnik prošao dalje.

Inače, uzvratni susret igran u Našicama, Bešiktaš je bolje otvorio. Za nepunih osam minuta imali su Turci 1:4. I kada se očekivala minuta predaha Branka Tamšea proradili su i obrana i napad domaćeg sastava, pa je Nexe napravio niz od sedam pogodaka za redom i sve posložio na svoje mjesto. Bešiktaš je u tom razdoblju bio više od deset minuta bez postignutog pogotka. Na kraju prvoga dijela našićki klub je imao plus četiri (14:10). Bešiktaš je u prvih 30. minuta imao čak 10 tehničkih pogrešaka.

I drugo poluvrijeme imalo je svoje dobre i loše strane u igri Nexea. Nakon što su u 41. minuti pobjegli na plus šest (19:13), za manje od šest minuta dopustili su Bešiktašu seriju 6:1 i izjednačenje u 47. minuti 20:20. Ali su se onda opet uozbiljili, pojačali obranu pa ponovno odjurili na šest pogodaka razlike u 53. minuti. Domaći trener je naravno rotirao cijelu momčad osim vratara. Na kraju su završili s plus šest kao i dan ranije 31:25. Sjajan je na vratima bio Mihajlo Radovanović s 15 obrana. Prvi strijelac domaćina je Mateo Rodin s pet pogodaka. Zanimljivo svi igrači Nexea osim Alena Blaževića, koji ne igra u napadu, upisali su se u strijelce. Kod Bešiktaša po pet pogodaka postigli su Onur Ersin i Ozan Omer Arifoglu.

EHF EUROPSKA LIGA: 8. KOLO
BEŠIKTAŠ AYGAZ – NEXE 25 :31