Nije bilo nikakvih iznenađenja u 17. kolu 1. hrvatske rukometne lige za žene. Možda upada u oči tek podatak da je Podravka dobila Dugo Selo samo s četiri razlike. Lokomotiva je bila uvjerljiva u Čakovcu, a Osijek napokon podsjetio na dane s početka sezone.

Osijek je nastavio niz onih ekipa koje su odnijele bodove iz Sinja ove sezone. Domaćin se dobro držao prvih 15-tak minuta. I vodio. Ali onoga trenutka kada je prednost prešla na stranu Osječanki, počeli su i problemi za domaće. Na poluvremenu su gošće imale plus tri (16:19). U nastavku je njihova prednost stalno bila negdje između četiri i pet pogodaka razlika, odnosno takva da ni jednoga trenutka nisu morale strahovati za konačni rasplet. Ivka Kljaković Gašpić bila je kao i obično u posljednje vrijeme najbolja u domaćim redovima. U ovom susretu dala je sedam pogodaka. Kod gošći, briljantna Josipa Paula Jerčinović s deset pogodaka uz samo jedan promašaj.

Podravka Vegeta je i u Dugom Selu bila bez Lamprini Tsakalou, a bez doprinosa bila je i Azenaide Carlos. Tako su uglavnom domaće snage potegnule do nove pobjede. Dugo je susret bio u ravnoteži. Tek u završnici prvoga dijela, gošće su uspjele stvoriti manju prednost i na predah otići s plus jedan (11:12). Bilo je to vjerojatno jedno od najlošijih poluvremena na domaćoj sceni ove sezone. Drugo poluvrijeme, Podravka otvara serijom od 7:0, i postavlja stvari na svoje mjesto. Najviše što je domaći sastav uspio učiniti je dolazak na minus četiri. Tom razlikom je i završio susret  Čak 16 obrana imala je Mara Budić za Dugo Selo. Prvi njihov strijelac bila je Josipa Bebek sa šest pogodaka. Kod Podravke, najbolja Korina Karlovčan sa sedam pogodaka.

Lokomotiva Zagreb je očekivano slavila u Čakovcu. Zagrebački sastav vodio je od početka. Praktički iz minute u minutu rasla je njihova prednost. Na poluvremenu je bilo visokih 15:21. Zrinski je u nastavku bio malo ravnopravniji, ali prednost Lokomotive nije mogao ugroziti niti jednoga trenutka. Deset razlike bilo je u 50. minuti, pa je kraj susreta izvukla Lokomotivina mladost. Marija Borković s osam pogodaka bila je najbolja u domaćim redovima. Kod gostujuće ekipe čak 11 igračica među strijelcima. Najefikasnija Stela Posavec s osam pogodaka od devet udaraca.

Dalmatinka nije propustila priliku da odnese bodove iz Virovitice i malo se odmakne od dna ljestvice. Već u ranoj fazi susreta, ekipa iz Ploča stvorila si je prednost s kojom je mogla mirno i bez stresa igrati. U 16. minuti tako je bilo 4:10, na poluvremenu 12:17. Ta je razlika otišla na plus deset veću 41. minuti (14:24), i tu je zapravo priči bio kraj, ako je uopće bilo nekakvih dilema. Konačnih 13 razlike najveća je i najuvjerljivija pobjeda Dalmatinke ove sezone. Sa stopostotnim učinkom, šest od šest Ivana Kirin, najbolja u redovima Virovitice. Kod Dalmatinke, Anđela Zelić sedam pogodaka.

Bjelovar je čini se opet uhvatio zalet. Nakon Dalmatinke dobio je i Murvicu, i sada mirno čeka nastavak sezone. Već je prva četvrtina susreta dala naslutiti kakav će biti kraj. Naime, u 15. minuti imao je domaći sastav sedam razlike (11:4). Toliko je bilo i nakon isteka prvih 30. minuta (19:12). Nakon što su u samo osam minuta nastavka domaće digle svoju prednost na plus deset (25:15), bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će susreta završiti. Na kraju je bilo jedanaest pogodaka viška za Bjelovar. Karmela Pokopac je s 14 obrana bila jedna od domaćih junakinja. Najbolji strijelac Ema Guskić sa šest pogodaka. Obje su na novom upravo objavljenom popisu izbornika Nenada Šoštarića za skorašnje okupljanje reprezentacije. Kod gošći 13 obrana Sare Mandekić i osam pogodaka Dorotee Prevendar.

1. HRL – ŽENE: 17. KOLO
    SINJ – OSIJEK 28:33
    DUGO SELO 55 – PODRAVKA VEGETA 24:28
    ZRINSKI – LOKOMOTIVA ZAGREB 28:37
    BJELOVAR – MURVICA 35:24
    1234 VIROVITICA – DALMATINKA 20:33