Ni 17. kolo Paket24 Premijer lige nije nam donijelo konačnu odluku o vrhu. Naime, četiri od pet klubova iz vrha dobilo je svoje susreta, pa će odluka o sudionicima Lige za prvaka pasti u posljednjih 60. minuta.

Dubrava je nastavila sjajni niz koji ima u posljednje vrijeme. Čini se da su siječanj kada nije bilo natjecanja, odlično iskoristili i digli su se u formi i na koračić su od Lige za prvaka. Nakon Umaga, Gorice, Sesveta i Zameta, pao je i Varaždin 1930. Domaći sastav je od početka bio u pravom ritmu. Već četiri razlike imali su „Veprovi“ nakon desetak minuta igre. Na poluvremenu plus šest (16:10). Varaždin se silno trudio u nastavku. Ali najviše što su se uspjeli približiti bilo je na minus četiri u 48. minuti (24:20).  Dubrava je s mnogo energije odigrala završnicu i lako riješila pitanje pobjednika. To im je peta pobjeda u nizu. Karlo Godec i Marin Lisac bili su  prvi strijelci Dubrave sa po sedam pogodaka. Kod gostiju najbolji Tin Šestak sa šest.

Poreč je očekivano dobio Zamet i definitivno je osigurao Ligu za prvaka. Ali bila je to puno neizvjesnija utakmica nego što bi se dalo pomisliti. Riječani su i bez Renata Sulića s kojim su prekinuli suradnju prije tri dana, pružili žestok otpor. Od 4:1, za domaće do 6:6 prošlo je 13. minuta. Stoga, ne čudi da je i na poluvremenu bilo izjednačeno 12:12. Poreč ima nešto bolji ulazak u nastavak i to uspijeva naplatiti vodstvom od 17:14 nakon deset minuta igre. Nakon još deset minuta prednost domaćina diže se na plus pet 21:16, i tu je čini se došlo do konačnog sloma Riječana. Čak 17 obrana imao je fantastičan Ivan Vekić kod Poreča. Prvi strijelac bio je Antonio Pribanić sa šest pogodaka. Marin Sorić imao je 12 obrana, najbolji strijelac Riječana Martin Mozetić s pet pogodaka.

U najefikasnijem susretu kola, Gorica dakako nije propustila priliku da pobijedi i ostane u igri za Ligu za prvaka. Strahovito jak bio je ulazak domaćina u susret. Kao da su time htjeli poručiti gostima ostavite svaku nadu u povoljan rezultat. Nakon nepunih devet minuta igre već je bilo 6:1. Bjelovar se nije ni malo uspio oporaviti do kraja prvoga dijela pa je  zaostao čak šest pogodaka (18:12). Stvari su se malo promijenile u drugom dijelu  a gosti se nisu uspjeli spustiti na zaostatak manji od tri pogotka. Čak 12 igrača Gorice upisalo se u strijelce. Najbolji je bio Lucian Bura s osam pogodaka. Kod Bjelovara najefikasniji Tibor Jurjević, također s osam pogodaka.

Sesvete su pobjedom u Umagu preuzele vrh ljestvice i osigurale Ligu za prvaka. Umag je pak, porazom završio na pretposljednjem mjestu. Nakon dobrog otvaranja gostiju i vodstva 1:4, Umag sređuje svoje redove i uspijeva nekoliko puta doći na minimalni zaostatak. Na predahu imaju minus dva 12:14. Na početku drugoga dijela uspijevaju dvaput izjednačiti rezultat 14:14, 15:15, i to kao da je bio njihov labuđi pjev. Sesvete uskoro bježe na plus tri (15:18) i praktički s lakoćom kontroliraju utakmicu do kraja. Sa sedam pogodaka, Gabriel Buvinić bio je prvo ime u redovima Umaga. S deset obrana dojučerašnji član Umaga Filip Perić bio je jedna od ključnih ličnosti gostiju. Darko Krdelj pak, bio je njihov najbolji strijelac sa sedam pogodaka iz sedam pokušaja.

Spačva nije dakao propustila priliku da upiše pobjedu protiv slabašnog Dubrovnika i pobjegne s pretposljednjeg mjesta. Gosti su došli s mnogo novih igrača i to se moralo osjetiti u njihovoj igri. Spačva je povela 7:0. Dubrovčani su prvi pogodak postigli tek u desetoj minuti. Do kraja prvoga dijela dali su ih ukupno osam, a primili 17. Nakon 30. minuta igre bilo je dakle jasno kako će taj susret završiti. Ostalo je samo da vidimo s kolikom razlikom na kraju. Plus 18 najveća je pobjeda Spačve ove sezone i najteži poraz Dubrovnika. Čak 13 od 14 igrača Spačve bilo je među strijelcima. Najprecizniji je bio Karlo Vašarević s devet pogodaka, odnosno bez promašaja. Kod gostiju prvo ime Toni Jakić sa sedam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA: 17. KOLO
DUBRAVA – VARAŽDIN 1930 33:25
POREČ – ZAMET 25:18
GORICA – BJELOVAR 35:31
UMAG – SESVETE 27:30
SPAČVA VINKOVCI – RKHM DUBROVNIK 36:18