Rukometašice Podravka Vegete prve su finalistice Kupa Hrvatske. One su u polufinalu lako pobijedile ŽRK Zrinski Čakovec 35:23 i tako osigurale borbu za 24. trofej Kupa. Njihove suparnice u finalu bit će pobjednice susreta Lokomotiva Zagreb – Bjelovar.

PODRAVKA VEGETA : A. Tucaković 5/14   ,M. Ećimović 6/14    ,Y. Dumanska 9/15   , N. Zadravec 2/3    , A. Turk  4/4   ,A. Beganović 4/4   ,K. Karlovčan 3/3/  ,E. Popović 1/1   ,L. Jandrašić  3/6   ,D. Džono 1/1   ,D. Milosavljević 5/5   ,I. Mrđen  1/5   ,D . Mugoša 5/8    ,L. Franušić -/-   ,A. Buljan 2/5 ,L. Tsakalou 4/7   Trener: Antonio Pranjić

ZRINSKI ČAKOVEC: M. Kozjak 7/40   , D. Potočnjak  2/4  ,D. Car -/-  ,A. Balent 2/5    ,G. Gudelj 8/15    ,L. Radek 1/2   ,M. Borković 2/8   ,M. Balić  0/1   ,I. Resman 2/2   ,L. Bartolić 1/2   ,L. Blagus 0/1   ,V. Rebernik1/1    , L. Vukojević 4/7  ,H. Vuljak 1/4   ,H. Laptoš 0/1   ,V. Šestak    Trener: Goran Mrđen

Nakon desetak minuta izjednačene igre i serije pogodak za pogodak, Podravka prva  uspijeva stići do dva razlike. U 13. minuti rekorder po broju naslova pobjednika Kupa, vodi 8:6. Kod Podravke je u tom početnom razdoblju jako raspoložena bila Grkinja Lamprini Tsakalou. Kad je obrana sastava iz Koprivnice podigla razinu agresivnosti, i još se priključila Magdalena Ećimović s nekoliko uspješnih reakcija, Zrinski se našao u problemima. Budući da Zrinski nema izrazitog pucača – razarača s vanjskih pozicija, upao je u krizu realizacije i punih osam minuta ostao bez pogotka. Podravka j  za to vrijeme uspjela napraviti niz od  pet pogodaka i podigla svoju prednost na 13:8. Kako se približavao kraj prvih 30. minuta, pogreške i umor učinili su svoje kod Zrinskog, tako da je iz minute u minutu rasla prednost Podravkašica. Na predah je Podravka odnijela velikih devet razlike, 20:11.

Antonio Pranjić očekivano je kod takve razlike u rezultatu, u nastavku dao priliku mlađim snagama Podravke. Tako su priliku dobile Lucija Jandrašić, Elena Popović, Ivona Mrđen. S nekoliko vrlo lijepih obrana, Marta Kozjak dala je priliku Zrinskom da smanji zaostatak. Tako je u 34. minuti bilo minus šest, 20:14. Podravka je prvi pogodak u drugom dijelu dala nakon pet minuta igre. Onda je Yuliya Dumanska zaključala svoja vrata, slijedila je serija od šest pogotka za redom i u 42-oj već je bilo plus dvanaest 26:14. Nije Podravka previše smanjivala tempo do kraja susreta, vukla je kontru za kontrom pa je ta razlika na kraju ostala na tih 12, (35:23).

Po pet pogodaka za Podravku dale su Dejana Milosavljević i Dijana Mugoša. Kod Zrinskog, najefikasnija Gabrijela Gudelj s osam pogodaka.

KUP HRVATSKE(Ž): POLUFINALE
PODRAVKA VEGETA – ZRINSKI ČAKOVEC 35:23