Dok se kod klubova koji su igrali završnicu Kupa stišavaju emocije i sređuju dojmovi, pred vratima je novo kolo Prve hrvatske ženske lige. Bjelovar je već odradio svoj dio posla protiv Umaga i doživio osmi poraz. Razočarana Podravka Vegeta će na noge Koki. Zrinski ide u Sinj, a Lokomotiva će tek za dva tjedna odigrati svoj susret protiv Dalmatinke. Osijek ima dva, a Murvica tri poraza u nizu. Tko će napokon osjetiti slast pobjede? Na drugoj strani, pobjednički niz žele nastaviti Split i Dugo Selo ’55. Puno je dakle, zanimljivih susreta koji nas čekaju ove srijede.

Koka može relativno mirno i opušteno čekati vodeći sastav lige. Pritisak je na Podravka Vegeti, ne samo zbog želje da Prvenstvo završe bez poraza, već i činjenice da se žele iskupiti nakon neuspjeha u Kupu. Prvi susret ove sezone Podravka je dobila 31:22.

Vladimir Canjuga, trener Koke:
“To je utakmica nešto kao i protiv Lokomotive i sigurno budem dao priliku svim curama igrati i očekujem da bude ipak malo veća borbenost nego što je bilo prvo poluvrijeme protiv Lokomotive jer je to bilo loše, drugo poluvrijeme je bilo nešto bolje. Kako sam najavio prije, to je još jedna utakmica u nizu za podizanje forme i davanja minutaže cijeloj ekipi. Onda nas čeka u osam dana praktično vrhunac sezone, Dugo Selo 55, Zrinski u subotu i Bjelovar u srijedu, ali vjerojatno ćemo moliti Bjelovar da igramo prije utakmicu. To je praktično jedna tekma gdje cure samo mogu naučiti uz ove igračice i pokušati im se oduprijeti. Kad smo igrali u Koprivnici, to je bilo solidno i izgubili smo samo devet razlike, a znamo da smo nekad gubili kad smo mi bili jači, a Podravka možda slabija, s 15 golova razlike tako da bude to nekakav dodatni motiv što skuplje prodati kožu, kako se kaže.“

Ines Domjan, igračica Koke:
“Znamo da Podravka realno bude prvak, ali mi moramo ući u utakmicu i znamo da nemamo što izgubiti i to je to. Odigrati najbolje što možemo i pripremiti se za utakmicu protiv Dugog Sela 55.“

Poraz od Umaga, pa remi s Bjelovarom, sigurno će dodatno motivirati rukometašice Zrinskog da u Sinju napokon dođu do pobjede i učvrste svoje mjesto u sredini ljestvice. Domaćin je već devet kola bez pobjede i teško je vjerovati da se nešto može promijeniti preko noći.

Split 2010 dočekuje Sesvete. Domaće su prekinule crnu seriju od tri poraza prošlog vikenda pobjedom nad Osijekom. Na Gripama su sigurno favoriti protiv Sesveta, koje su u posljednjem kolu posrnule u Pločama. Hoće li u Dalmaciji ponovno ostati bez bodova?

Dugo Selo ’55 je vjerojatno već unaprijed upisalo bodove protiv najslabije ekipe lige. Ukoliko to i ostvare, do kraja lige otvara im se mogućnost da napadnu četvrto mjesto, što bi bio izuzetno veliki uspjeh.

Osijek ima dva, Murvica tri poraza u nizu. Tko će napkon prekinuti seriju poraza?

Vedran Ćurak, trener ŽRK Osijek:
“Očekujemo veliku borbu s puno trčanja svih 60 minuta. Imaju odličnu lijevu stranu u napadu. Na lijevom krilu je Rea Jelenović a na lijevom vanjskom Silvija Masnić, koje su im udarna snaga, ali i ostale njihove igračice Filipović, Debelić i Prevendar ne smijemo podcijeniti. Očekujem mobilizaciju ekipe i da damo Još su nam ostale 4 utakmice do kraja prvenstva a utakmica u srijedu s Murvicom nam je zadnja prilika za osvajanje bodova na domaćem terenu. Ekipa Murvice se bori za opstanak, te svoj maksimum svih 60 minuta.“

Josipa Paula Jerčinović, igračica ŽRK Osijek:
“Čeka nas teška utakmica s kojom moramo vratiti samopouzdanje i pokazati sav trud i rad s treninga. Ako ponovimo pristup i borbenost s utakmice u Splitu i smanjimo tehničke greške, možemo se nadati pobjedi.“

1. HRL ZA ŽENE: 23. KOLO

16.05.2021. UMAG – BJELOVAR 23:22