Podravka Vegeta, Umag i Lokomotiva ostvarili su pobjede u 24. kolu Prve hrvatske lige rukometašica i zadržali prva tri mjesta na vrhu ljestvice. Sesvete su porazom ostale u kritičnoj zoni i s nestrpljenjem će čekati rasplet ostalih susreta ovoga kola.

Kao što se i moglo očekivati, Podravka Vegeta i Lokomotiva s lakoćom su ostvarile nove pobjede. Sastav iz Koprivnice s 12, a Lokomotiva s 15 razlike ispratili su Dalmatinku, odnosno Osijek. Tako su samo potvrdili da su susreti pod tjednom kad je Podravka izgubila poluvrijeme od Koke, odnosno Lokomotiva koja je poražena od Umaga, bili prolazna bolest.

Podravka je prvo poluvrijeme dobila s pet, a drugo sedam razlike. Trener Antonio Pranjić ponovno je koristio sve tri vratarke, koje su mu ukupno donijele 17 obrana. Veći dio susreta oslonio se na mlade snage. Dejana Milosavljević je sa sedam pogodaka bila najbolji strijelac domaćina. Gošće je predvodila mlada Iva Bula, također sa sedam pogodaka.

Lokomotiva Zagreb je bila još uvjerljivija u prvih 30. minuta. Osijek je naime, zaostao osam razlike, 18:10. U nastavku ista priča. Lokomotiva igra i kontrolira situaciju na terenu. Trener Nenad Šoštarić je rotirao gotovo sve svoje snage pa je konačnih plus 15 još prihvatljivo za Osijek. Sedam pogodaka za Lokomotivu dala je Dora Kalus. Kod Osijeka, četiri pogotka Josipe Paule Jerčinović.

Bjelovar je odigrao koliko je trebal , bez pretjeranog trošenja snage da bi osvojio nove bodove protiv Sinja. Od početnog vodstva 5:1 do 9:2, prošlo je samo nešto više od deset minuta. Već u prvom dijelu, domaće su imale deset pogodaka razlike (17:7), da bi na predah odnijele pogodak manje, 20:11. Ništa se dramatično nije promijenilo ni u drugom dijelu, osim što je domaći trener dao priliku onim svojim rukometašicama koje su manje igrale u posljednje vrijeme. Sinj je to iskoristio i na kraju doživio poraz s kojim može živjeti i mirno se vratiti doma. Naime, u posljednjih 15. minuta susreta napravile su gošće 4:11. S po pet pogodaka Magdalena Nikšić i Ana Malec bile su najbolje u redovima Bjelovara. Prvo ime u ekipi Sinja, Ana Lovrić s devet pogodaka.

Zrinski je bez većih napora pobijedio 1234 Viroviticu i ušao u mirne vode. Više nema briga oko ostanka. Od početka do kraja, bila je to utakmica sa samo jednim smjerom. Na poluvremenu je bilo šest pogodaka razlike 16:10, a na kraju plus deset, 35:25. Ponovno su sjajne bile Gabriela Gudelj i Marija Borković, svaka po devet pogodaka. Kod 1234 Virovitice, šest pogodaka Tea Štrusa.

1. HRL ZA ŽENE: 24. KOLO
    PODRAVKA VEGETA – DALMATINKA 34:22
    LOKOMOTIVA ZAGREB – OSIJEK 37:22
    SESVETE – UMAG 23:24
    ZRINSKI – 1234 VIROVITICA 35:25
    BJELOVAR – SINJ 31:28