U posljednjem susretu 26. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene, Osijek je u gostima pobijedio Dugo Selo 55 32:30, i tako osvojio 6. mjesto. Lokomotiva je pak, također u gostima slavila protiv Bjelovara u zaostalom susretu 5. kola i potvrdila poziciju broj dva ove sezone.

Vrlo zanimljiv susret odigrali su Dugo Selo 55 i Osijek. Bila je to izravna borba za 6. mjesto na ljestvici. Na kraju je slavio Osijek. Nakon petnaestak minuta izjednačene igre, Osijek je silovitom serijom od šest pogodaka za redom pobjegao na plus pet. Od 7:6 za domaćina, za nepunih šest minuta igre bilo je 7:12. Na poluvremenu je ta razlika bila šest pogodaka. I činilo se da je pobjednik susreta odlučen. Ali domaćin je malo po malo smanjivao prednost gošći i u 53. minuti stigao na minus jedan, 24:25. Osijek to nije poljuljalo, već je odgovorio s dva pogotka svog najboljeg strijelca Dore Lacković (10) i Josipe Paule Jerčinović (4) te tako ponovno pobjegao u sigurnu zonu. Dugo Selo 55 to više nije moglo nadoknaditi i mora se na kraju zadovoljiti sedmim mjestom. U domaćim redovima, najbolja po običaju Josipa Bebek s deset pogodaka. Ona je ujedno i najbolji strijelac lige s ukupno 223 pogotka, ili sjajnim prosjekom od 8,58 po susretu.

Lokomotiva je prema očekivanju upisala pobjedu protiv Bjelovara u gostima i samo potvrdila poziciju broj dva ove sezone. Bjelovaru je to bio treći susret u pet dana. I umor je očekivano učinio svoje. Posebno teška i iscrpljujuća utakmica dan ranije u derbiju protiv Koke gdje se rješavalo pitanje četvrtog putnika za Europu. Lokomotiva je prvi dio odigrala s najboljim sastavom. Imala je nevjerojatne nizove. Jedanput je bilo 5:0, jedanput 4:0, dvaput 3:0, dvaput 2:0. Stoga, ne čudi da je semafor na poluvremenu pokazao 11 razlike za lokosice. Drugi dio, Lokomotiva je igrala uglavnom s mlađim sastavom pa je Bjelovar tu dionicu dobio 10:9. Ali bez obzira na to, nije mogao ozbiljnije uljepšati dojam teškog poraza. Jedanaest obrana imala je Karmela Pokopac. Šest pogodaka dala je Barbara Gililinger. Kod Lokomotive, najbolja Larissa Kalaus sa sedam pogodaka. Bio je to njezin oproštaj od Lokomotive jer će od sljedeće sezone nositi dres Podravka Vegete.

1. HRL ZA ŽENE : 26. KOLO
    DUGO SELO 55 – OSIJEK 30:32

1. HRL ZA ŽENE: 5. KOLO
    BJELOVAR – LOKOMOTIVA 19:29