Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u prvom susretu četvrtfinala SEHA – Gazprom lige od Vardara 1961 u Skoplju 24:20. Uzvratni susret igra se u utorak, 31. kolovoza, u 20:00 sati.

Dosta izjednačeno bilo je prvo poluvrijeme. Osim početnog vodstva PPD Zagreba, prednost je stalno bila na strani Vardara. Kao što se i moglo očekivati, obrane su bile vrlo čvrste, agresivne na obje strane. Najviše poteškoća Zagrebašima, zadavao je Ante Kuduz svojim dalekometnim projektilima. Skopski sastav koji od ove sezone vodi Veselin Vujović, nekadašnji trener zagrebačkog sastava, uglavnom je bio pogodak ili dva ispred hrvatskog prvaka. Četiri minute prije kraja, Plinari su ipak uspjeli doći do izjednačenja 11:11, ali ipak nisu izdržali do kraja. Vardar je naime u preostalom vremenu napravio seriju 3:1 i na predah odnio plus dva (14:12).

Vardar je bolje otvorio i nastavak susreta. S tri pogotka, već nakon tri minute digao je svoju prednost na četiri razlike. Zagreb je obrambeno bio dobar, ali napadački mnoge akcije mu nisu prolazile. Sporim protokom lopte dopuštali su domaćinu da radi brojne prekide i tako ih iscrpljuje. Ali i pored toga, nekoliko puta bili su u prilici da dođu na minimalan zaostatak, posljednji na 22:20. Nažalost, nisu to iskoristili i Vardar je s dva pogotka zaredom na kraju osigurao veliku i vrlo vrijednu pobjedu. PPD je u drugom dijelu dao samo osam pogodaka.

Osim Ivana Čupića, koji je postigao osam pogodaka, ni jedan drugi igrač Zagreba nije dao više od dva. Kod Vardara sjajni dvojac Ante Kuduz i Timur Dibirov dali su ukupno 14 od 24 pogotka peterostrukog pobjednika tog natjecanja. Svatko je bio strijelac po sedam pogodaka.

Uzvratni susret u utorak, 31. kolovoza bit će veliki i težak ispit za PPD Zagreb.

SEHA – Gazprom liga: 1/4  FINALE
VARDAR 1961 – PPD ZAGREB 24:20