SEHA League handball match Vojvodina – Nexe, SC Slana Bara, Novi Sad, Serbia, 02.09.2019, Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Rukometaši Nexea poraženi su u uzvratnom susretu četvrtfinala SEHA – Gazprom lige od Telekom Veszprema 30:25 i tako su se oprostili od tog natjecanja za ovu sezonu. Prije tri dana, mađarski sastav slavio je u Našicama 35:33.

Za razliku od prvog susreta u kojem je Nexe dugo držao Telekom Veszprem u neizvjesnosti, pa čak bio i na rubu senzacije, uzvratni susret protekao je u dominicaciji domaćina. Od početka do kraja, susreta vodio je klub iz Veszprema.

Nakon izjednačenih uvodnih devet minuta, Telekom Veszprem je već u 13. minuti imao plus tri (6:3). Tri minute poslije, Našičani su se primakli na minus jedan, 8:7. Ali, onda slijedi serija od četiri pogotka zaredom domaćina i tu je riješeno prvo poluvrijeme. Na predahu je tako Nexe zaostajalo četiri pogotka (14:10).

Na početku drugog dijela, slijedi novi nalet Telekom Veszprema od tri pogotka u nizu pa su Mađari brzo pobjegli na velikih plus sedam (17:10). Silno se trudila momčad Branka Tamšea. Uspjeli su doći do minus tri u nekoliko navrata, ali ne i ispod toga. Telekom Veszprem je držao kontrolu nad susretom cijelo vrijeme, pa čak djelomično i dozirao svoje napore. Na kraju su slavili 35:30.

Ukupno 14 obrana imao je Vladimir Cupara. Sa šest pogodaka iz šest pokušaja ponovno je kao i u prvom susretu najefikasniji redovima Veszprema bio Gašper Marguč. Kod Nexea, po pet pogodaka Mario Tomić i Tomislav Severec. Trinaest obrana imao je Mihailo Radovanović.

SEHA – Gazprom liga: 1/4 FINALE (UZVRAT)
TELEKOM VESZPREM – NEXE 30:25