Rukometaši Sesveta poraženi su u prvom kolu kvalifikacija za EHF Europsku ligu  od poljskog sastava KS Azpty – Pulawi SA 29:21. Bio je to inače, debi sesvetskog sastava u europskim kupovima. Uzvrat je na rasporedu 4. rujna u 17.00 sati u Sesvetama.

Već prilikom ždrijeba parova kvalifikacija za EHF Europsku ligu, bilo je jasno da su Poljaci veliki favorit u susretu protiv Sesveta. I zbog kvalitete, ali i zbog iskustva. I to se nažalost, potvrdilo u prvom susretu.

Premda su imali loš početak susreta, Sesvećani su vrlo brzo zaostatak od 1:4, uspjeli dostići i veći dio prvog poluvremena biti ravnopravni s Poljacima. Ali, od sredine pa do kraja  prvih 30. minuta dolazi do velikog pada u igri sastava Silvija Ivandije i Azoty -Pulawi na predah odnosi plus pet 13:8. Od 8:8, Poljaci su napravili niz od pet pogodaka za redom i Sesvete ostavili bez pogotka punih 13. minuta.

Dominacija domaćina nastavljena je i u drugom dijelu. Sesvećani su jako teško postizali pogodak, premda su imali odlično raspoložene vratare koji su na kraju imali 15 obranjenih lopti. Na ulasku u posljednjih deset minuta, već je bilo deset razlike za poljsku momčad. Završilo je s minus osam (21:29), i čini se sa Sesvete čeka nemoguća misija u uzvratu.

S četiri pogotka Nikola Finek bio je najbolji u redovima hrvatskog sastava. Domaćina je pak predvodio Ukrajinac Andrii Akimenko s osam pogodaka, uz samo jedan promašaj.

EHF EUROPSKA LIGA: 1. KOLO
KS AZOTY -PULWI SA -SESVETE 29:21