Rukometaši PPD Zagreba visoko su poraženi u 1. kolu EHF Lige prvaka od prošlosezonskog finaliste Aalborga 24:34. Zagrebaši su puno bolji dojam ostavili u prvom, nego u drugom dijelu, kad su praktički nestali s terena.

Na otvaranju Lige prvaka obje su momčadi bile bez nekoliko iznimno bitnih igrača. PPD Zagreb bez Mateja Hrstića i Zvonimira Srne, Aalborgu su pak, nedostajali Aron Palmarsson i Sebastian Hennebrg. Zagreb je bolje otvorio susret. I kontrolirao rezultat sve do sredine prvog dijela. Imali su pet puta dva pogotka prednosti, ali je Aalborg to sve s lakoćom stizao. Posebno dobra bila je njihova tranzicija. A još kada je proradio Šveđanin Mikael Aggefors na vratima danskog sastava, počeli su se pojavljivati problemi za Zagrebaše.

Ivica Obrvan je puno mijenjao, tražio raspoloženu trojku na vanjskim pozicijama koja se može nositi s izuzetno čvrstom i pokretljivom obranom gostiju. Četiri minute prije predaha, Plinari su bili na samo pogodak zaostatka. Ali, nažalost su posustali u posljednje dvije minute. Imali su napad da ostanu na zaostatku od dva pogotka, ali su  im španjolski suci uzeli tu priliku jer su negdje vidjeli prekršaj u napadu, a Aalborg je zabio u posljednjoj sekundi i na  poluvrijeme odnio četiri pogotka prednosti (14:18).  A to je za utakmicu kakvu smo gledali u Areni, velika prednost.

Zagreb je u drugom dijelu pokazao sasvim drugo lice. U obrani porozno, bez pomoći vratara koji su ukupno imali osam obrana, i bezidejno, nemoćno u napadu. Punp toga razbijalo se od središnjeg zida Aalborga koji je još jedanput potvrdio zašto je prošle sezone otišao sve do finala Lige prvaka.

Već nakon desetak minuta igre u nastavkum Danci su stvorili deset pogodaka razlike i to bez problema održali do kraja. S pet pogodaka Luka Lovre Klarica bio je najbolji u redovima Zagreba. Kod Aalborga, sjajan Mikel Aggefors sa 17 obrana, a najbolji strijelac Sebastian Barthold s devet pogodaka iz devet pokušaja.

EHF LIGA PRVAKA: 1. KOLO
PPD ZAGREB – AALBORG 24:34
ELVERUM – VARDAR 1962 27:27
MONTPELLIER –  MOL PICK SZEGED 29:29
MESHKOV BREST – THW KIEL 30:33