Četvrto kolo Paket24 Premijer lige donijelo je očekivanu pobjedu PPD Zagreba  protiv Poreča. Umag je zaustavio sjajni niz Karlovca na početku sezone. Bodove su još osvojili Dubrava i Gorica. I to u gostima.

Kao što je i najavio trener PPD Zagreba Ivica Obrvan, protiv Poreča je dao šansu nekim igračima koji nisu nastupili u Ligi prvaka protiv Elveruma. Ako je suditi prema učinku, najbolje je to iskoristio Davor Ćavar koji je postigao 10 pogodaka uz samo jedan promašaj. Nije loš bio ni mladi Matej Mandić na vratima s 11 obrana. Poreč je pratio ritam Zagreba samo prvih desetak minuta. Već na predahu je momčad Ilije Lovrinovića zaostajala osam pogodaka 14:6. Plinari su bili još uvjerljiviji u nastavku koji su dobili 22:13 pa je konačnih plus 17 najteži poraz Poreča posljednjih nekoliko sezona. Kod gostiju najbolji strijelac Arman Ikanović s pet pogodaka.

Vrlo zanimljiv i uzbudljiv bio je susret Rudara i Dubrave. Očekivano bio je to sraz čvrstih obrana pa stoga ne čudi samo 18 pogodaka u prvom dijelu. Domaćin je na njega otišao zadovoljniji jer je imao plus dva, 10:8. Veći dio nastavka igralo se pogodak za pogodak. Minimalna prednost se selila s jedne na drugu stranu. A onda je Dubrava otišla na plus dva (18:20) u 55. minuti. U nervoznoj i pomalo rastrganoj završnici presudilo je iskustvo Dubrave koja je uspjela povezati tri pogotka zaredom i na kraju slaviti 21:24. Uz 11 obrana Josipa Žitkovića, iz domaćeg sastava vrijedi izdvojiti Maksimilijana Jurića i Andreja Trčka koji su postigli po četiri pogotka. Kod Dubrave najbolji mladi Mateo Kajba s 11 obrana, odnosno Tomi Vozab sa sedam pogodaka.

Nakon dva startna poraza, Gorica je uspjela povezati dvije pobjede. Ova u Vinkovcima posebno je vrijedna jer iz te dvorane samo najbolji nose bodove. Gorica je nakon 15-tak minuta izjednačene igre na kratko preuzela kontrolu nad rezultatom. Ali domaćin uzvraća i u 26. ima najveću prednost prvog dijela od plus tri (13:10). Ipak, na predah se ide s 14:14 jer su gosti u posljednjih 120. sekundi postigli čak tri pogotka. Gorica je u drugom dijelu dominantnija. Sredinom nastavka uspijeva se odvojiti na tri, a na ulasku u posljednjih deset minuta i četiri razlike, što je u tako izjednačenom susretu kakav je bio da tada velika prednost. Na kraju su bez većih poteškoća izdržali završni nalet domaćina od četiri pogotka zaredom i stigli do jako vrijednih bodova. Marko Vignjević najbolji strijelac Vinkovčana s devet pogodaka. Tomislav Sladoljev je u pobjedu Gorice ugradio 13 obrana, a sjajni Lucian Bura 11 pogodaka.

U najefikasnijem susretu kola s čak 70 pogodaka Umag je pobijedio Karlovac i prekinuo njihov stopostotni niz. Nakon početnih 1:3 Karlovčana, domaćin je uzvratio nizom od pet pogodaka i od toga trenutka više nije ispuštao vodstvo. Do predaha su gostima uspjeli zabiti čak 19 pogodaka pa su s 19:13, mogli mirno u svlačionicu. Karlovac se jako mučio s realizacijom. A Umag je trpao, trpao. Pa je tako već u 38. imao deset pogodaka razlike (25:15). Najbolje razdoblje u igri gostiju stiglo je u završnoj četvrtini. Tri minute prije kraja uspjeli su stići na minus dva (34:32). Ali, domaćin je izdržao sve nalete do kraja i upisao veliku pobjedu. Gabriel Buvinić je s devet pogodaka bio prvo ime domaćina. U karlovačkim redovima pogodak više postigao je Dominik Smojver.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 4. KOLO
PPD ZAGREB – POREČ 36:19
RUDAR – DUBRAVA 21:24
SPAČVA VINKOVCI – GORICA 28:30
UMAG – KARLOVAC 36:34