Zanimljivo 6. kolo odigrale su rukometašice 1. HRL – Žene. Subota je donijela šest dvoboja, a kolo će u srijedu zaključiti Podravka Vegeta i Bjelovar. Ishodi utakmica su u nastavku.

Susret Zrinskog i Umaga ponudio je zanimljive rukometne minute iako je Zrinski odmah na početku imao prednost od četiri pogotka. Bilo je 8:4 u 13. minuti, a svi oni koji su pomislili da je već tad utakmica odlučena, pogriješili su. Uporne gošće dolaze na korak od izjednačenja koje bilježimo u 34. minuti kod rezultata 17:17. Pogodak za pogodak igrao se do 55. minute kad stativa zaustavlja Anu Vrančić, a Sara Krizmanić zabija za +2 Zrinskica, 30:28. Konačan rezultat, 32:29. Fantastična je u domaćoj ekipi bila Lea Vukojević s 13 pogodaka od 14 udaraca. Kod Umaga, Nataša Miočinović i Ana Vrančić, svaka po sedam zgoditaka.

Rukometašice Lokomotive Zagreb opravdale su ulogu favorita u susretu protiv Sesveta. Ekipa Nenada Šoštarića od prve minute je krenula jako u utakmicu koja je otišla u samo jednom smjeru. Opuštanja u redovima Lokosica nije bilo u niti jednom trenutku dvoboja koji je ponovno obilježila vratarka Lucija Bešen skupivši 14 obrana. U napadu, sjajna Andrea Šimara s devet pogodaka. Mia Tupek s pet golova je predvodila domaće igračice.

Split 2010 je na gostovanju kod Koke upisao veliku i važnu pobjedu 27:32. U 14. minuti Splićanke su prešle u vodstvo koje su povisile i zadržale do kraja utakmice za veliko slavlje. Kod slavljeničke ekipe, Klara Birtić i Ana Lovrić su postigle po sedam pogodaka svaka. U redovima Koke, Ivana Dežić devet zgoditaka i Sara Šopar 13 obrana.

Rukometašice Osijeka u susretu s Trešnjevkom odnijele su bodove iz Kutije šibica. Bio je to jako zanimljiv i napet dvoboj s dramatičnom završnicom u kojoj smo u zadnje tri minute, vidjeli čak osam pogodaka. Martina Krajpl je predvodila domaće igračice s devet pogodaka, dok su Dora Lacković, Petra Jeršek i Petra Frančić postigle ukupno čak 21 pogodak za Osijek, svaka je bila precizna sedam puta.

Dalmatinka je uvjerljivo svladala Dugo Selo ’55. Razigrane i precizne bile su domaće rukometašice, dok gostujuća ekipa nije imale snage pratiti njihov ritam. Mlada Iva Bule sa sedam pogodaka je predvodila Dalmatinku. Kod Dugog Sela, izvanredne Josipa Bebek s osam zgoditaka i Mara Budić sa 16 obrana.

Rukometašice Trogira upisale su pobjedu protiv Zeline na gostujućem terenu. U dvoboju dvije nove ekipe u ligi, Trogir je od početka utakmice preuzeo inicijativu, a vodstvo u niti jednom trenutku nije bilo upitno. Klara Kalajžić upisala je šest pogodaka kod Trogiranki, dok su za Zelinu, Ana Gudek i Mihaela Nemčić upisale po pet pogodaka svaka.

1. HRL – ŽENE: 6. KOLO
SESVETE – LOKOMOTIVA 20:35
ZRINSKI – UMAG 32:29
ZELINA – TROGIR 58 21:26
DALMATINKA – DUGO SELO ’55 34:22
TREŠNJEVKA – OSIJEK 30:32
KOKA – SPLIT 2010 27:32

PODRAVKA VEGETA – BJELOVAR (20.10.2021.)