Rukometaši Nexea pobjedom su otvorili novu sezonu EHF Europske lige. U 1. kolu skupine C, u Aix-u su pobijedili PAUC Handball 29:30, inače trenutačno drugoplasiranu momčad francuske lige.

Vjerojatno jedno od najboljih, ako ne i najbolje poluvrijeme u europskim kupovima odigrali su rukometaši Nexea protiv PAUC Handballa u Francuskoj. Punih 18. minuta igralo se pogodak za pogodak. Sastav iz Našica pri tome je vodio tri puta (3:4, 4:5, 5:6). Tad francuska momčad prvi put uspijeva postići dva pogotka zaredom. Ali Nexe sve prati. Kad su Francuzi u 18. minuti uspjeli pobjeći na dva razlike (10:8), pojavio se mali strah da će  Nexe teško pratiti taj ritam, jer je izgledalo da su Francuzi napokon uhvatili pravu brzinu.  Ali, sastav Branka Tamšea ne samo da je to lagano stigao, već je u posljednjih deset minuta prvog dijela napravio pomalo nevjerojatan niz od 3:7, i na predah otišao s velikih 13:17.

Nažalost, početak drugog dijela nije bio tako blistav. Domaći sastav se razigrao i s nizom od 5:1, vrlo brzo ne samo stigao do izjednačenja, već i preuzeo vodstvo 19:18. Onda ponovno svjedočimo trenerskom nadmudrivanju. Nitko ne posustaje ni milimetar. Domaćin vodi, gosti to prate i stižu.

Nexe ipak prvo uspijeva napraviti niz od dva pogotka zaredom i ponovno povesti 23:24 u 44. minuti. Nešto kasnije, PAUC odgovara serijom od tri pogotka zaredom i sada je prednost na njihovoj strani, 28:26. Ali, Nexe ne posustaje. Andraž Velkavrh s jednim i Mario Tomić dva pogotka  strijelci su za novo, 20. izjednačenje u utakmici 29:29. Nakon toga, obje su momčadi propustile po jednu priliku, a zadnji napad pripao je Nexeu.

Ali prije njega, trener našičkog kluba pozvao je minutu predaha i dogovorio akciju, koja je Nexeu donije veliko slavlje. Završio ju je pogotkom Halil Jaganjac, dvije sekunde prije isteka vremena. S devet pogodaka iz 15 pokušaja on je bio daleko najbolji igrač susreta. Pet pogodaka dao je Predrag Vejin. Na drugoj strani najefikasniji je bio Islanđanin Orn  Kristjan Kristjansson sa sedam pogodaka. Od dvojice hrvatskih igrača u redovima PAUCA dva pogotka postigao je Marko Račić. Mladi Ivan Filipović imao je jedan udarac i  ostao bez pogotka.

EHF EUROPSKA LIGA: SKUPINA C, 1. KOLO
PAUC HANDABLL – NEXE 29:30