Izvor fotografije: EHF

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u 5. kolu skupine A, EHF Lige prvaka od Elveruma 30:25, i tako su još smanjili svoje šanse da se na kraju natjecanja po skupinama nađu među šest najboljih, odnosno da prođu u nokaut fazu.

Prije tri tjedna, te su dvije momčadi u Areni Zagreb igrale neodlučeno 27:27. Kako je Zagreb u jednom trenutku u tom susretu imao šest pogodaka razlike, s mnogo nade i vjere da može do novih bodova, otišao je u Norvešku. I doista, ona nije bila bez temelja sve do pet minuta prije kraja prvoga dijela. Tada je naime domaći sastav, koji je treba to reći, vodio od početka, imao prednost od 12:10. Do kraja poluvremena domaći su zabili još tri, a nisu primili ni jedan pogodak i na kraju na predah otišli, s obzirom na igru u prvih 30. minuta, s velikih plus pet (15:10).

Zagrebaši u nastavak ulaze lijepom serijom 1:3. I činilo se opet su tu blizu, na samo tri pogotka zaostatka 16:13. Ali kao i mnogo puta ove sezone slijedi “crna rupa“, kada hrvatskim prvacima ništa ne polazi za rukom, a Elverum to vješto koristi, postiže četiri pogotka zaredom i praktički s 20:13, rješava pitanje pobjednika. A tek je sedam minuta prošlo u drugom dijelu.

Trener Ivica Obrvan traži neka nova rješenja na svojoj klupi. I pronalazi ga u Davoru Ćavaru. Jednim dijelom i Zvonimiru Srni koji se vratio nakon dugačke pauze zbog ozljede. Malo po malo, Zagreb koristi opuštanje u igri domaćina, smanjuje razliku, i sedam minuta prije kraja dolazi na minus četiri, 26:22. Bio je to tračak nade da se eventualno nešto može napraviti u Elverumu. Ali nažalost, brzo je nestao. Domaćin postiže tri pogotka zaredom i odlazi na nedostižnih 29:22. Konačnih 30:25, slaba je utjeha za „Plinare“ s obzirom da im je to poraz s najmanjom razlikom ove sezone. Bodovi su ostali u Norveškoj.

S pet pogodaka u drugom poluvremenu Davor Ćavar bio je najbolji kod PPD-a. Četiri pogotka dao je Filip Vistorop, i to sve u prvom dijelu. Nakon dugo vremena vidjeli smo i dobru napadačku rolu Marina Šipića koji se triput upisao među strijelce iz tri pokušaja. Na drugoj strani briljirao je Kheri Emil Imsgaard sa 16 obrana (Zagrebov dvojac 7). Čak četvorica igrača dala su po pet pogodaka: Simen Holand Pettersen, Schjolberg Tobias Grindahl, Eric Johanesson i Sindre Heldal.

EHF LIGA PRVAKA: SKUPINA A, 5. KOLO
ELEVERUM – PPD ZAGREB 30:25
THW KIEL – PICK SZEGED  32:32
AALBORG – VARDAR 33:29
MONTPELLIER – MESHKOV BREST 32:26