Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u 6. kolu, skupine A, EHF Lige prvaka od Montpelliera 22:25, i ostali su na jednom osvojenom bodu. Montpellier je pak, tom pobjedom izbio na vrh ljestvice zajedno s Kielom.

Zagreb je ponovno odigrao dva različita poluvremena. Prvo vrlo dobro, drugo jako slabo. Hrvatski prvak odlično je otvorio susret. I već nakon nešto više od pet minuta vodio 4:1. Najveća prednost koju je Zagreb stvorio bila je plus četiri. Ali, Montpeliier je sve to relativno brzo stigao. Već u 18. minuti bili su na minus jedan (7:6). Do prvog izjednačenja stigli su pak, u 23. minuti pri rezultatu 9:9.

Plinari ipak nisu posustali i do predaha su uspjeli sačuvati svoje vodstvo. Šteta što nisu iskoristili posljednji napad jer su mogli otići na plus tri, ovako su poklonili loptu francuskoj momčadi koja je zabila u kontri u posljednjim sekundama i došla samo na pogodak zaostatka (13:12). Bilo je to drugo od šest poluvremena koje je Zagreb dobio ove sezone u tom natjecanju.

Prvu četvrtinu drugog poluvremena svaki Zagrebaš i njihov prijatelj, htjet će što prije zaboraviti. Bio je to ponovno onaj stari, loši Zagreb, s morem tehničkih pogrešaka, promašenih „zicera“, poklonjenih lopti. Montpellier je suviše iskusna ekipa da to ne bi prihvatili i iskoristili. U 14 . minuta nastavka napravili su, vjerovali ili ne, niz od 1:8, otišli na šest razlike i rutinski odigrali preostali dio susreta. Posebno dojmljivi u tom razdoblju bili su Marin Šego na vratima (ukupno 11 obrana), te najbolji strijelac francuske momčadi u Ligi prvaka Julien Boss.

Zagreb se probudio nakon dva time outa trenera Ivice Obrvana, i odigrao korektnu završnicu. Konačno su se do kraja opustili Luka Lovre Klarica i Zvonimir Srna pa je 22:25, na kraju sasvim podnošljiv poraz.

Vrijedi zabilježiti da su Zagrebovi vratari napokon imali pristojan dan: Dino Slavić 8, Filip Ivić 2 obrane. Najbolji strijelci kod PPD-a Ivan Čupić sa sedam pogodaka i to sve sa sedam metara. Zvonimir Srna dao je pet, a Luka Lovre Klarica četiri pogotka. Kod Montplliera najbolji Julien Boss sa sedam pogodaka.

EHF LIGA PRVAKA: 6. KOLO
PPD ZAGREB – MONTPELLIER 22:25
VARDAR – THW KIEL 26:29
PICK SZEGED  – AALBORG 31:28