U četiri susreta 9. kola prve hrvatske rukometne lige za žene, gošće su odnijele čak šest bodova. Sesvete nose bodove iz Splita, Zrinski iz Osijeka, Trešnjevka je dobila derbi začelja u Trogiru. Samo je Dalmatinka slavila kao domaćin.

Nakon niza od četiri poraza zaredom, Sesvete su u Splitu uspjele osvojiti oba boda i barem malo se odvojiti od najugroženijih sastava. Split je pak, doživio prvi domaći poraz ove sezone i ostao korak iza vodećih sastava lige. Uvodnih 15-tak minuta bilo je izjednačeno. Onda gošće uspijevaju povezati četiri pogotka zaredom i prvi put stvoriti osjetniju razliku (5:9). I uspjele su to održati do predaha. Split je teško držao korak u nastavku. Stalno su bile tri do četiri pogotka u minusu. Kada su gošće sredinom drugog dijela napravile novu seriju od 0:4, i otišle na šest razlike, sve je zapravo bilo riješeno. Sa šest pogodaka Klara Birtić bila je prvo ime u domaćim redovima. Kod Sesveta koje su upisale drugu gostujuću pobjedu ove sezone najbolje Mia Tupek i Lucija Cvitanović s po osam pogodaka.

Zrinski se vratio nakon očekivanog poraza od Lokomotive i pomalo šokantnog protiv Dalmatinke, na pobjedničke staze. Malo je onih ekipa koje se mogu pohvaliti da osvajaju puni plijen u Osijeku. Gošće su vodile od početka do kraja. U 23. minuti nakon serije od četiri pogotka zaredom prednost gošći i razlog za zabrinutost u domaćim redovima bila je dvostruka (6:12). Na poluvremenu je ona bila još jedan pogodak veća (9:16). I kad se očekivalo buđenje domaćih rukometašica i odgovor na taj izazov, one su potonule. U 46. minuti prednost Zrinskog bila je plus deset (16:26). Gabriela Gudelj gotovo da je odigrala simultanku protiv domaće obrane. Samo u drugom dijelu postigla je šest pogodaka. Šest minuta prije kraja prednost gošći bila je 11 razlike. Njihovim opuštanjem u završnici Osijek je došao do poraza od osam razlike. Sjajna Gabi Gudelj zabila je deset pogodaka iz 14 pokušaja za Zrinski. Sara Krizmanić i Lea Vukojević dodale su po šest. Kod Osijeka vrijedi izdvojiti Petru Frančić s učinkom pet od pet.

Trešnjevka je napokon osvojila prve bodove ove sezone. I to tamo gdje je malo tko to mogao očekivati. Da će domaće imati težak dan, moglo se naslutiti već nakon dvadesetak minuta. Tad je naime zagrebački sastav imao šest pogodaka razlike (6:12). Do poluvremena je ona spuštena samo za jedan pogodak, što je dakako bilo jako malo, ako ste željeli preokret. Kad je Trešnjevka od 36. do 43. povezala četiri pogotka u nizu i otišla na devet razlike, sve je bilo jasno (13:22). Najveća prednost Trešnjevke bila je plus 13. A s malo manjom razlikom susret je i završio (23:35). Da čudo bude veće Trešnjevka je imala samo tri obrane vratarki. Ali zato su napadači bili raspoloženi: Renee Posavec osam od osam, Nikolina Laco 6 od 7, Leonarda Kapetanović 5 od 6, Martina Krajpl 5 od 6, Lara Miholić 5 od 7. Kod domaćih, najbolje Ivka Kljaković Gašpić i Lara Kalajžić sa po pet pogodaka.

Dalmatinka nastavlja svoju priču iz snova. Ovo im je šesta pobjeda u nizu. Mnogo toga bilo je jasno veću otvaranju susreta. Naime, već u 8. minuti domaći sastav je imao vodstvo 6:1. Sedam minuta do predaha, razlika je bila plus deset (16:6). A na poluvremenu je sastav Ivana Jerkovića već imao 11 pogodaka razlike (20:9). Naravno da je domaći trener u nastavku dao priliku i onima koje nisu puno igrale ove sezone. Na ulasku u posljednjih deset minuta Dalmatinka je imala 16 pogodaka viška (32:16). U završnom opuštanju domaćeg sastava, Zelinčanke su postigle sedam pogodaka i stigle do još jednog poraza ispod deset razlike. Andrijana Vlatka Jelčić imala je 13 obrana. Sa sedam pogodaka, najefikasnija u domaćim redovima bila je Iva Bule. Kod gošći pet pogodaka Petre Vukičević.

1.HRL ZA ŽENE: 9. KOLO
DUGO SELO 55 – PODRVAKA VEGETA 22:35
BJELOVAR – LOKOMOTIVA ZAGREB 21:29
SPLIT 2010 – SESVETE 23:31
OSIJEK – ZRINSKI 25:33
TROGIR 58 – TREŠNJEVKA 23:35
DALMATINKA – ZELINA 34:23