Lokomotiva i Podravka Vegeta imale su europske obveze, ali su već ranije odigrale susrete 10. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene pa nam je subota donijela pet preostalih dvoboja. Iznenađenje dana priredila je Trešnjevka slavljem protiv Dugog Sela 55 koje je čini se, nakon sjajnog početka sezone  upalo u krizu. To im je treći poraz u nizu. Bjelovar je odnio bodove iz Osijeka koji je pak, doživio četvrti poraz na svom terenu. Koka je u derbiju kola slavila protiv Dalmatinke pa je sada iza leđa Lokomotive i Podravke Vegete prilično velika gužva na ljestvici. Pobjede Zrinskog i Sesveta protiv Zeline i Trogira bile su očekivane.

Evo nekih reakcija trenera i igračica nakon 10. kola:

KOKA – DALMATINKA 27:23
Zoran Jeftić,
trener Koke:
„Mislim da su cure od prvog trenutka, od prve minute, kontrolirale rezultat. Dobro smo igrali u obrani, u napadu smo se dobro kretali što je rezultiralo prednošću od devet pogodaka razlike. Međutim, Dalmatinka je treća ekipa lige i nije slučajno tu gdje je. Malo nam se uvukla, da li nervoza ili strah, i počeli smo malo srljati, par smo lopti izgubili. Međutim, uspjele su cure izdržati i čestitam im stvarno na borbenosti, trudu i zalaganju“.

Kristina Smiljčić, igračica Koke:
„Dva boda su ostala kod nas. Radile smo sve kako smo se dogovorili. Obrana je bila agresivna i čvrsta, doduše imale smo grešaka u napadu, ali smo pokušali sve to ispraviti u obrani, tako da se to pokazalo u rezultatu 27:23“.

Ivan Jerković, trener Dalmatinke:
„Nema predaje do kraja. Činjenica je da se odmah vidjelo na zagrijavanju moje ekipe, u tom prvom poluvremenu i dio drugog poluvremena kada je Koka otišla na devet golova razlike da nam fali energije. Očito nas je potrošila utakmica protiv Podravke u utorak. Baš je falilo energije da budemo konkretniji. Imao sam osjećaj da smo na nekih pedeset posto od početka, a protiv Koke moraš biti 100 posto da bi ovdje osvojio bodove“.

Renata Vladimir, igračica Dalmatinke:
Igrali smo utakmice protiv Zeline prošli vikend, zatim utakmicu protiv Podravke i dug je put iz Ploča do Varaždina. Umorne jesmo, ali to nije opravdanje za ovako loš početak utakmice, odnosno prvo poluvrijeme gdje smo stvarno odigrali loše i obranu i napad. U drugom poluvremenu je to izgledalo puno bolje, ali su veliku razliku napravile cure iz Koke i nismo uspjele stići na kraju“.

SESVETE – TROGIR 58 35:23
Davor Rokavec
, trener RK Sesvete Agroproteinka:
Načelno nisam zadovoljan ničime iz večerašnje utakmice, koliko god to paradoksalno zvučalo nakon pobjede od 12 razlike. Možda možemo skupiti dvadesetak minuta dobre igre u drugom poluvremenu. Čak smo se pridržavali dogovora, ali smo bili ležerni, ravnodušni. Nije mi se sviđao taj pristup, sigurno ćemo razgovarati u ponedjeljak i vidjeti zašto je to tako. Mi nismo ekipa koja si može dozvoliti kalkuliranje, pogotovo ne u situaciji u kojoj jesmo. Moramo biti uvijek maksimalni, tražit ću do kraja da to uvijek bude tako, nešto ćemo u tom pogledu morati napraviti. Čestitke djevojkama samo za pobjedu i bodove, ostalo ćemo morati popraviti“.

Mihaela Bešen, igračica RK Sesvete Agroproteinka:
Čestitam igračicama Trogira. U prvom polu vremenu bilo je borbeno s obje strane. Mi smo u drugo poluvrijeme ušle čvršće i jače te smo napravile razliku i tako se odvojile. Čvršća obrana i lakši golovi u drugom poluvremenu su presudili u našu korist“.

Ivan Mitar, trener ŽRK Trogir 58:
Došli smo ovdje jako oslabljeni, bez tri igračice s kojima inače igramo. Mogu čestitati svojim igračicama koje su dale sve od sebe, u nekim situacijama smo igrali s tri pivota u napadu. Čestitam Sesvetama na korektnoj i fer igri i zasluženoj pobjedi. Mi ćemo se nastaviti dalje truditi i raditi da bi se vidio napredak u našoj igri. Presudilo je to što smo siromašni s rosterom, igračice imaju 16, 17 i 18 godina. Kada se tri igračice ozlijede, mi nemamo tu kvalitetu da iz pogona izvučemo nešto više. Sesvete imaju veći izbor  kvalitetnih igračica. Mi smo se držali prvo poluvrijeme dok smo mogli, znao sam da ćemo drugo poluvrijeme pasti s igrom, jednostavno ova sedmorka nije mogla igrati cijelo vrijeme, osobito nakon trećeg isključenja Kljaković Gašpić i to je bilo to“.

Paulina Pavković, golmanica ŽRK Trogir 58:
Čestitam ekipi Sesveta na pobjedi. Mi smo u prvo poluvrijeme ušle dobro, baš onako kako smo se dogovorili na treninzima. U drugo poluvrijeme, nismo ušle dobro, napravile smo greške što je ekipa Sesveta dobro iskoristila, osobito naše tehničke greške i promašene šuteve u napadu i to je presudilo u drugom poluvremenu“.