Izvor fotografije: Ivan Santro

U zaostalom susretu 13. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Lokomotiva Zagreb je lako i uvjerljivo pobijedila Umag 20:38 i preuzela vrh ljestvice.

Premda je i dalje bez nekoliko jako bitnih igračica Stele Posavec, Ines Lisjak, Ivane Dežić, da spomenemo samo neke, Lokomotiva je rutinski odradila susret u Umagu. A vjerojatno i pomalo ljute na same sebe zbog 40 primljenih pogodaka u EHF Europskoj ligi, ovaj susret otvorile su na silovit način. Naime, punih 11. minuta nisu primile pogodak, a pri tome su postigle čak 9. Do kraja prvog dijela njihova je prednost stalno rasla i zaustavila se na plus 13 (8:21). Domaće rukometašice su samo jedanput uspjele postići dva pogotka za redom.

Na isti način Lokomotiva je odigrala i nastavak. Tek negdje sredinom drugog dijela, bilo je malog popuštanja kad je Umag bio na minus 12. Završnica susreta ponovno je bila izuzetno jaka. U posljednjih pet minuta, Lokomotiva je napravila niz od 2:6, premda je prije toga imala 14 pogodaka razlike. Tako je susret završio s velikih plus 18 za zagrebačku ekipu. Bio je to pravi uzvrat za poraz koji su doživjele u Umagu prošle sezone nakon finala Kupa.

Po 4 pogotka u domaćoj ekipi dale su Daria Hrelja i Ana Jajčević. Kod Lokomotive 15 obrana Lucije Bešen, devet pogodaka zabila je Andrea Šimara, sedam Tena Petika. Lokomotiva je imala čak 86, a Umag samo 45 posto realizacije.

1. HRL – ŽENE: 13. KOLO
UMAG – LOKOMOTIVA ZAGREB 20:38