Neobično je bilo 18. kolo 1. hrvatske rukometne lige za žene. Naime, osim očekivane pobjede Lokomotive, u gostima su slavile i rukometašice Bjelovara, Sesveta, Splita 2010. A to se ne događa često u našoj ligi. Samo Podravka Vegeta i Dalmatinka slavile su na domaćem terenu.

Lokomotiva Zagreb je u Kutiji šibica protiv Trešnjevke trebala 15-ak minuta da posloži svoju igru i stvori prvu veću razliku. U 17. minuti imala je 7:11, a do kraja prvog dijela uspjela je postići čak 23 pogotka. Pri tome je primila samo 12. U nastavku je samo malo smanjila tempo, a Nenad Šoštarić je dao priliku i onim rukometašicama koje su manje igrale u posljednje vrijeme. Trešnjevka se silno trudila, ali ništa nije mogla ni obrambeno, a posebno ne napadački. U drugom poluvremenu dale su samo 6 pogodaka. Anja Vida Lukšić sa 7 pogodaka bila je najbolja kod domaćina. Kod Lokomotive 7 pogodaka Andree Šimare po šest Ane Malec i Josipe Mamić.

Podravka Vegeta je također rutinski došla do još jedne pobjede. Osijek nije mogao pratiti ritam domaćih rukometašica gotovo ni jednog trenutka. Sve je bilo jasno nakon prvog dijela u kojem su igračice Gorana Mrđena postigle čak 25 pogodaka. U drugom dijelu, Podravka je još malo pojačala obranu pa su njihove vratarke na kraju skupile 20 obrana: Yuliya Dumanska 12, Antonia Tucaković 8. Osijek je u drugih 30. minuta postigao samo 6 pogodaka. Od strijelaca najbolja kod Podravke bila je Korina Karlovčan  s 8 te Lea Franušić koja je dala 7 pogodaka. Osijek je predvodila Dora Lacković s 5 pogodaka. To je daleko najteži poraz Osijeka ove, ali vjerojatno i ne samo ove sezone.

Sesvete su od devet pobjeda četiri ostvarile u gostima. Posljednja je stigla iz Čakovca. Nakon desetak minuta ispitivanja snaga, gošće serijom od 6 pogodaka u 6. minuta odlaze na velikih osam razlike. Zrinskice su to malo uspjele smanjiti do poluvremena, ali i minus pet bio je veliki zaostatak, 15:20. Vjerojatno najbolje razdoblje u igri Zrinskog bila je treća četvrtina susreta. Tada su nizom 7:2 uspjele doći do izjednačenja, 22:22. Ali, nešto se pitalo i gošće u preostalom vremenu. Njihov odgovor bio je jak jer su uspjele povezati pet pogodaka u seriji i opet se odmaknuti na plus pet, 23:28. Novog povratka u susret Čakovčanki nije bilo, premda su dvije minute prije kraja imale minus dva. S dva pogotka zaredom nakon toga, gošće su primirile njihove narasle ambicije i odnijele bodove. S 12 pogodaka sjajna je kod Zrinskog bila Hannah Vuljak. Sedam je dala Monika Pratljačić. Kod Sesveta najbolja Lana Jurina s 8 pogodaka. Mia Brkić  dala je 7, a Mia Tupek 6 pogodaka. A to je 21 od 32 pogodaka gošći.

Kao što se moglo i očekivati, vrlo neizvjestan bio je susret Koke i Bjelovara. Petnaestak minuta bila je to igra pogodaka za pogodak, uz minimalnu prednost gošći. One su od 14 svojih pogodaka, čak 12 postigle povezujući dva za redom. Najveća njihova prednost u prvom dijelu bila je pet razlike. Na poluvremenu su imale plus tri 11:14. Još neizvjesnije bilo je u drugom dijelu. Ali, prednost je stalno bila na strani Bjelovarki. Koka je triput dolazila na minus dva, i onda opet posustajala. Posljednji njihov ozbiljan priključak bio je u 53. minuti kad je bilo 20:22. Ali, gošće su opet odgovorile s dva pogotka u nizu i tu je sve bilo riješeno. Ena Car sa 6 pogodaka bila je najbolja u domaćim redovima. Na drugoj strani isto toliko dala je Lea Vukojević.

Zelina je jako namučila Split 2010. Gošće su bolje ušle u susret. I već u 12. minuti imale četiri pogotka prednosti. Ali, uporne domaće rukometašice brzo su se pribrale i šest minuta poslije bile na minimalnom zaostatku. Na poluvremenu su Splićanke pak, imale plus dva 13:15. Velika borba viđena je u drugom dijelu. Zelina je taj period igre otvorila s tri pogotka u nizu i povela 16:15. Od tog trenutka do kraja imali smo čak 10 izjednačenja rezultata, da bi gošće pogodak odluke postigle u posljednjim sekundama. Mirna Antolić s 11 obrana bila je odlična na domaćim vratima. Mirna Vučković pak, dala je 9 pogodaka.  Kod Splita najbolja Klara Birtić s pet pogodaka.

Nakon četiri poraza u nizu, Dalmatinka je na svaki način željela prekinuti taj crni niz. I odlično je ušla u susret. Povele su domaće 3:0 pa 4:1. Sredinom poluvremena imale su 8:4. Četiri pogotka prednosti bilo je i na predahu, 16:12. Domaće su u trećoj četvrtini vukle Iva Bule i Lana Jarak od kojih je svaka postigla po tri pogotka, ali ono što je važnije odvele su Dalmatinku na plus sedam u 41. minuti. Pokušavale su gošće na sve načine smanjiti taj zaostatak, ali Dalmatinka je imala odgovor na svaki pokušaj i na kraju slavila 27:22. Anđela Zelić sa sedam pogodaka iz sedam pokušaja bila je najbolja kod ekipe iz Ploča. Kod gošći, 7 pogodaka Andrea Sesar.

1. HRL ZA ŽENE: 18. KOLO
TREŠNJEVKA – LOKOMOTIVA ZAGREB 19:36
ZRINSKI – SESVETE 29:32
KOKA – BJELOVAR 23:27
PODRAVKA VEGETA – OSIJEK 48:17
ZELINA – BJELOVAR 26:27
DALMATINKA – TROGIR 58 27:22