Pet susreta 20. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene odigrano je bez većih iznenađenja. Uz raniju pobjedu Podravke protiv Splita, subota je donijela rasplet još pet dvoboja, dok je susret Sesveta i Osijeka odgođen. Konačan rezultat subote je tri pobjede gostujućih i dvije pobjede domaćih ekipa.

U Varaždinu je Koka opravdala ulogu favorita i došla do novih, važnih bodova protiv Trogira 58. Bio je to susret koji je od 1. minute krenuo na stranu domaćih rukometašica koje su stalno održavale prednost od tri do šest pogodaka razlike. Upravo su tri pogotka razlike u više navrata bila maksimum koji je Trogir uspio pružiti u nadi da uhvati rezultatski priključak. Više od toga, gošćama večeras nije išlo. Kod Koke, najraspucanija bila je Hana Laptoš sa šest zgoditaka. Malo manje od polovice zgoditaka gostujućih rukometašica postigla je Anđela Sušak, čak 11.

Rukometašice Bjelovara poprilično lagano došle su do novih bodova s kojima su učvrstile treće mjesto na tablici. Na početku utakmice s Trešnjevkom, rezultat je izgledao drugačije pa su gošće stizale domaću ekipu. No, otkad su u 14. minuti povele 7:8, Bjelovarčanke više nisu ispuštale prednost koja je samo rasla. Na poluvremenu su imale 11:15. U nastavku, Trešnjevka više nije mogla pratiti ritam gostujuće ekipe koja je do isteka 60. minuta, došla do dvoznamenkaste prednosti, 21:33. Izvanredna Ana Maria Gavrić predvodila je Bjelovar s 10 pogodaka. S druge strane za Trešnjevku, već tradicionalno najraspucanija Leonarda Kapetanović sa šest golova.

Lokomotiva Zagreb projurila je kroz Čakovec te Zrinskom pokazala apsolutnu dominaciju na terenu. Ova pobjeda još jedan je korak bliže Lokomotive ka željenom naslovu prvakinja Hrvatske. O snazi Lokosica, dovoljno govori podatak da je nakon prvih 30. minuta rezultat bio 7:22. Do kraja utakmice, ta prednost se povećavala i stigla do konačnih +31 (12:43). Još jednom u redovima Lokomotive, fantastična je bila nezaustavljiva Andrea Šimara sa stopostotnom realizacijom 9/9. Lena Ivančok dodala je 10 obrana. Kod rukometašica Zrinskog, realizacija nije bila na razini zadatka o čemu najbolje svjedoči Anja Balent koja je s tri pogotka večeras bila prvo ime domaće ekipe.

Dalmatinka i Umag akteri su najneizvjesnijeg susreta 20. kola gdje je pobjednik odlučen u zadnjim sekundama utakmice. Do sredine prvog poluvremena gošće iz Umaga koje su doputovale sa samo 10 igračica i dvije vratarke pružile su odličan otpor. Imale su +4, 8:4 što je bilo njihovo prvo značajnije vodstvo. Do isteka prvih 30. minuta, Dalmatinka je tri puta uspjela doći na -1, ali to nije bilo dovoljno da zaustave dobru igru gošći koje na predah odnose tri pogotka više, 12:15. U nastavku, Dalmatinka se budi i dolazi do 18:18 u 37. minuti nakon čega slijedi razdoblje igre s uzastopnim golovima na obje strane i tako se nastavilo sve do samog kraja utakmice. U zadnje dvije minute, Dalmatinka postiže tri, Umag nula pogodaka, a Iva Bule 19 sekundi prije kraja s(p)retno pogađa za veliko slavlje domaćih igračica. Ona je ujedno bila i njihova najpreciznija igračica sa sedam golova. Tercet u sastavu: Ana Jajčević osam, Nataša Miočinović sedam i Katarina Raspudić sedam, postigle su gotovo sve gostujuće pogotke, ukupno 22 od 28.

Ekipa Dugog Sela ’55 stigla je do pobjede na gostujućem terenu kod Zeline. Domaće igračice su bolje ušle u susret protiv favoriziranih gošći te su nekoliko puta tijekom prvih 30. minuta, upisale minimalno vodstvo s kojim se odlazi i na predah, 9:8. Bitno bolji ulazak u nastavak utakmice ostvarila je ekipa Dugog Sela ’55 te od -1 došla do +4 u 39. minuti, 9:13. I tu je utakmica otišla na stranu gošći. Bernarda Čalušić je sa sedam pogodaka bila najefikasnija u gostujućim redovima. Jako dobra bila je i Mara Budić na vratima s 13 obrana. Prvo ime Zeline pak, Ana – Marija Bikić sa šest pogodaka.

1. HRL – ŽENE: 20. KOLO
KOKA – TROGIR 58 30:28
TREŠNJEVKA – BJELOVAR 21:33
ZRINSKI – LOKOMOTIVA ZAGREB 12:43
DALMATINKA – UMAG 29:28
ZELINA – DUGO SELO ’55 20:26
PODRAVKA VEGETA – SPLIT 2010 33:20 (odigrano 31.03.2022.)