Hrvatska muška kadetska reprezentacija pobjedom protiv Italije 35:31 započela je Europsko prvenstvo u Crnoj Gori. Dva različita poluvremena odigrala je naša mlada vrsta. U prvom je bila malo suzdržana, u drugom razigrana i precizna te osvojila prve bodove.

Prvo poluvrijeme igralo se kao da obrane ne postoje. Napadi su trajali maksimalno 15 sekundi. Talijanima je to čini se, više odgovaralo. Stoga i ne čudi da su vodili punih 26. minuta. Na samom početku su imali 1:3, pa 5:7, i na isteku prve četvrtine, najvećih plus tri 7:10.

Ali je onda, hrvatski izbornik Krešo Ivanković pozvao minutu predaha, malo promijenio momčad zajedno s vratarom i Hrvatska je brzo uhvatila priključak. Naši mladi rukometaši do prvog vodstva stigli su u 26. minuti. I serijom pogodak za pogodak uspjeli to održati do predaha (17:16).

Hrvatska je imala 71, Italija 73 posto realizacije što se ne viđa često kod mlađih kategorija. Zanimljivo je spomenuti da u prvom dijelu ni jedna reprezentacija nije imala sedmerac.

U drugom dijelu, vidjeli smo Hrvatsku kakvu očekujemo na ovom prvenstvu. Obrana je konačno pokazala čvršće, pokretnije, agresivnije lice. Napad je pak bio raznovrstan, pametan, s malo tehničkih pogrešaka i plod toga je 35 postignutih pogodaka (od toga je 20 palo u nastavku).

Hrvatska je rano prelomila susret i otklonila svaku neizvjesnost. U 38. minuti, bili su naši na plus tri, u 42. na četiri razlike. Najveća prednost bila je šest pogodaka viška. Prvi put je ostvarena u 50., a drugi put u 57. minuti.

S devet obrana od kojih je većina bila u drugom poluvremenu važan doprinos pobjedi dao je Marko Prpić. Prvi strijelac i najbolji igrač naše reprezentacije bio je pak, Nikola Ivanković sa sedam pogodaka. Po pet su dali naši desni vanjski Petar Krupić (bez promašaja) i Karlo Jurić. Kod Italije najbolji brzonogi Tomasso De Angelis s čak 14 pogodaka.

Inače, u prvom susretu naše skupine Portugal je pobijedio Crnu Goru 31:24. Sutra naša reprezentacija igra protiv domaćina u 18.00 sati.

EHF EURO M18: SKUPINA B, 1. KOLO
HRVATSKA – ITALIJA 35:31
PORTUGAL – CRNA GORA 31:24