Izvor fotografije: RK Nexe

Rukometaši Nexea ostvarili su i treću pobjedu u EHF Europskoj ligi. Nakon Skjerna i Balatonfureda, pobjedili su i Sporting iz Lisabona 32:31 u 3. kolu skupine C. Pogodak odluke postignut je u posljednjoj sekundi susreta. Nexe se tako pridružilo španjolskom sastavu Fraikin BM Granollersu koji je također imao stopostotni učinak u tri kola.

Portugalci se nešto mirnije i bolje ušli u susret i poveli 0:2 pa 1:3. Odgovor Nexea bio je silovit. Nizom od četiri pogotka zaredom brzo su dostigli pa prestigli tu prednost. Na isteku prve četvrtine, Našičani su već imali dvostruku prednost 10:5. Najveća razlika koju su napravili domaći u prvom dijelu bila je plus šest u 26. minuti (19:13). I uspjeli su to sačuvati do predaha te jasno poručiti Portugalcima da bodovi ostaju u Slavoniji. Nexe je u prvom dijelu postiglo čak 22 pogotka, uz sjajnu realizaciju od čak 79 posto.

Teško je objasniti što se dogodilo u nastavku domaćim rukometašima. Opuštanje   podcjenjivanje suparnika ili jednostavno slabo poluvrijeme… U svakom slučaju, priuštili su svima, a posebno svojim navijačima, puno nervoze i neizvjesnosti.

Sporting je odmah na početku drugog dijela postigao četiri pogotka zaredom i stigao na minus dva. Kako je Nexe pokazivao trenutke slabosti iz napada u napad, rasla je energija i volja Portugalaca. Na kraju su 30-tak sekundi prije isteka vremena stigli do izjednačenja 31:31. Branko Tamše je 13 sekundi prije kraj pozvao minutu predaha, i odlučio zaigrati sedam na šest. U posljednjim trenucima Ivan Sršen je potegao s devet metara i pogodio mrežu Sportinga te domaćinu donio treću pobjedu u nizu. Podsjećamo, na sličan način je Nexe dobilo Skjern u prvom kolu.

S 11 pogodaka Fahrudin Melić bio je najbolji strijelac Nexea. Šest je dao Tomislav Severec. Kod Sportinga sjajna braća Martim i Francisco Costa. Prvi je postigao 12, drugi 10 pogodaka. A sve je nadgledao tata s klupe.

EHF EUROPSKA LIGA: SKUPINA C, 3. KOLO
NEXE – SPORTING 32:31
BALATONFUREDI – SKJERN 28:31
GRANOLLERS – ALPLA HARD 38:28